KONST / Litografier / Färglitografi 13967206
*
nr 1396 7206
Dag Peterson
(f. 1939), Sverige
Färglitografi, Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), björnar. Motivet: 39x56cm, yttermått inklusive ram: 55x70cm
Dag Peterson, svensk författare och målare född 1939.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 18:21:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 18:51:00
1
300 kr
10/5 18:17:30
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björnar dag peterson färglitografi grafik hc-upplaga hors de commerce litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03
*
Dag Peterson
Dag Peterson, svensk författare och målare född 1939.
nr 1396 7206
Dag Peterson
(f. 1939), Sverige
Färglitografi, Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), björnar. Motivet: 39x56cm, yttermått inklusive ram: 55x70cm
Dag Peterson, svensk författare och målare född 1939.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/5 18:51:00 | 1 | 300 kr |
10/5 18:17:30 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björnar dag peterson färglitografi grafik hc-upplaga hors de commerce litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03